KONFERENCJA WELLBEING W PRAKTYCE

KONFERENCJA WELLBEING W PRAKTYCE

bilety zostały wyprzedane

Podczas konferencji dowiesz się:

Jak MÓC WIĘCEJ, dłużej, lepiej i mniejszym kosztem.
Jak zatrzymać MŁODOŚĆ UMYSŁU dbając o wellbeing szarych komórek.
Jak wykorzystać WELLBEING DO ROZWOJU osobistego i organizacji.
Jak stworzyć LOVE BRAND – firmę, którą pokochają pracownicy.
Jak DBAĆ O WELLBEING pracowników.
12 kwietnia 2018
godz. 08.30-16.30
Miejsce: WSB we Wrocławiu

O konferencji

Cel konferencji

Celem konferencji „Wellbeing w praktyce” jest dostarczenie wiedzy, inspiracji, innowacyjnych i praktycznych rozwiązań związanych z dobrostanem pracowników.
Dobrze zarządzane organizacje postrzegają ludzi w organizacji holistycznie jako kapitał, a efektywne kierowanie ludźmi musi uwzględniać dbałość o stan psychofizyczny pracownika.
Organizacje dbające o dobrostan pracowników; wykazują wzrost efektywności, zaangażowania, lojalność wobec firmy co bezpośrednio przekłada się na wynik biznesowy oraz pozytywny wizerunek organizacji.

Dla kogo

Konferencja przeznaczona jest dla środowisk biznesowych: właścicieli i zarządów firm, kadry menadżerskiej, liderów, pracowników działów HR, CSR, EB, coachów, trenerów biznesu, doradców personalnych, psychologów pracy, konsultantów zarządzania, a także innych osób zainteresowanych problematyką dobrostanu psychofizycznego (wellbeingu) i szczęścia pracowników.

Czym właściwie jest wellbeing w organizacji?

To holistyczne podejście do pracownika i jego potrzeb w miejscu pracy, którego fundamentami są miedzy innymi:

 • tworzenie kultury organizacyjnej w oparciu o wartości
 • odpowiedzialność za dobre samopoczucie pracownika i zespołów
 • dbanie o pozytywne emocje oraz dobrą atmosferę w pracy
 • poczucie sensu i wspólnoty wśród pracowników
 • zapewnienie pracownikom odpowiednich możliwości rozwoju
 • dbanie o bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników

To wszystko tworzy całość, która warunkuje tzw. „dobrostan” pracowników, a w dalszej perspektywie wpływa na ich zatrzymanie w organizacji, wzrost zaangażowania, motywacji i efektywności.

Termin i miejsce

 • 12 kwietnia 2018

 • 08.30-16.30
 • WSB we Wrocławiu
  ul. Fabryczna 29-31

   

Ceny biletów

Brak wolnych miejsc. Sprzedaż/rejestracja zakończona.

 • zakup do 28.02 – 120 zł

 • zakup do 15.03 – 150 zł

 • zakup do 31.03 – 180 zł

 • zakup do 11.04 – 200 zł

Wellbeing w organizacji

Korzyści z uczestnictwa w konferencji

 • dostarczenie wiedzy oraz inspiracji w zakresie wdrażania kultury wellbeingu oraz jego wpływie na zdrowie
 • informacja o najnowszych trendach i potrzebach związanych z rynkiem pracownika
 • wymiana dobrych praktyk w zakresie utrzymania pracowników w organizacji, wzrostu ich zaangażowania, motywacji i efektywności
 • networking
 • wzmocnienie wizerunku firm dbających o dobrostan

Prelegenci

Prelegentami oraz uczestnikami panelu dyskusyjnego są doświadczeni praktycy biznesu, liderzy, psycholodzy, lekarz psychiatra, przedstawiciele organizacji, którzy podzielą się doświadczeniami z wdrażania wellbeingu i jego wpływu na zdrowie pracowników oraz rozwój organizacji.

Wojciech Eichelberger

GOŚĆ SPECJALNY WOJCIECH EICHELBERGER

Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku. Członkiem zespołu Laboratorium pozostał do roku 2004. Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: „Jak wychować szczęśliwe dzieci”, „Pomóż sobie daj światu odetchnąć”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „Zdradzony przez ojca”, „Siedem boskich pomyłek”, „Ciałko”, „Zatrzymaj się”, „Alchemia Alchemika”, „Krótko mówiąc”, „Dobra miłość”). Wiele spośród nich trafiło na listy bestsellerów i uzyskało wysokie nakłady. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej („Okna”, „Być tutaj”, „Nocny Stróż”). Publikuje wywiady, felietony i eseje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Zwierciadle”, „Charakterach”, „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Więzi”, „Życiu Duchowym”, „Pulsie Biznesu”.
Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Zamiłowania pozazawodowe: żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki. Ojciec dwóch synów. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Ewa Foley

GOŚĆ SPECJALNY EWA FOLEY

Ceniona promotorka pozytywnego życia, trener rozwoju osobistego i charyzmatyczny mówca. Autorka popularnych książek-poradników (także audiobooków) zwanych „trylogią życia”: ZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU – podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy, POWIEDZ ŻYCIU TAK – poradnik dobrostanu oraz BĄDŹ ANIOŁEM SWOJEGO ŻYCIA – jak oczyszczać i wzmacniać energię życiową.
Prowadzi autorskie treningi, motywujące do zdrowego, twórczego i odpowiedzialnego życia. Jest znana z poczucia humoru, pogody ducha i wewnętrznej siły. Odkąd wróciła do Polski na stałe w 1994 roku – po kilkunastu latach mieszkania i studiowania w Australii – jest inspiracją dla ludzi szukających nowych dróg i możliwości życiowych. Jest także autorką, narratorem i producentem wielu popularnych programów edukacyjnych na płytach CD i DVD do samopomocy w wielu dziedzinach życia. Dzięki jej programom słuchacze mogą odkrywać swój wewnętrzny potencjał i wykorzystywać go w życiu osobistym i zawodowym.
Z wykształcenia językoznawca, specjalista od marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi. Pracowała w biznesie na wysokich stanowiskach, m.in. jako Dyrektor Personalny w IBM Polska. W Australii, gdzie mieszkała przez kilkanaście lat, ukończyła studia w zakresie medycyny holistycznej i doradztwa życiowego.
W Sydney prowadziła swoją KLINIKĘ TERAPII NATURALNYCH. Tam rozpoczęła swoją karierę jako terapeuta, autor i trener. Studiowała najnowsze kierunki psychologii pozytywnej, NLP, life coaching, bioenergetykę, Dotyk dla Zdrowia, kinezjologię, hipnozę wg Ericksona, Hunę, praktyki szamańskie, Voice Dialogue. Jest Master Praktykiem NLP, Praktykiem Reiki &Reconnection i Soul Body Fusion.
Jest członkiem Australijskiego Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej, Amerykańskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Reiki, Polskiego Stowarzyszenia Programowania Neuro-Lingwistycznego (NLP).
W Polsce prowadzi firmę Inspiration Seminars International (ISI) oraz Instytut Świadomego Życia Ewy Foley.

Beata Kapcewicz

GOŚĆ SPECJALNY BEATA KAPCEWICZ

Praktykujący lider, trener Zarządów i liderów, Prezes MomentumWay, autorka książek z dziedziny kariery
i przywództwa. W swojej karierze wykształciła już setki trenerów, mówców i coachów i tysiące liderów, którzy dziś z sukcesem wnoszą wartość w życie innych ludzi a przy tym świadomie kształtują kompetencje i postawy ludzi, których prowadzą.
Jedna z bardziej wyrazistych kobiet w Polskim biznesie i na scenie mówców motywacyjnych, którzy przede wszystkim mają biznesowy background. Tworzyła na rynku i zarządzała m.in. takimi markami jak Architekci Kariery, Librandt, PUERTO, MomentumWay. Pracowała dla największych firm na rynku międzynarodowym
i europejskim. Jest ekspertem TVP1, TVN BiŚ oraz Rzeczypospolitej w obszarze rozwoju i osobistej marki.
Stawia człowieka w centrum (a nie zyski czy cele) i tego uczy liderów biznesu, co w konsekwencji przekłada im się na zyski i zaangażowanie zespołów. Sama prowadzi organizacje o filozofii turkusowej – docenianej przez współpracowników i klientów. Chce tworzyć świat, w którym ludzie mogą znaleźć poczucie szczęścia
i spełniania w życiu, którego ważną częścią jest spełnienie zawodowe, które z kolei zależy od poziomu przywództwa w organizacji. Beata mówi: „Wierzę, że każdy ma jakiś talent, każdy może być najlepszą wersją siebie. Widziałam, jak przeciętni pracownicy stawali się kluczowymi osobami w organizacji, bo trafili na menedżerów, którzy uwolnili ich potencjał. Ale widziałam również, jak orły opuszczały gniazdo, bo ktoś uznał, że są kurczakami”.
Jest doceniana za ogromną wiedzę i umiejętność wydobywania z ludzi tego, co w nich najlepsze. Jej wystąpienia są pełne energii, praktycznej wiedzy i latających markerów. Uczestnicy mówią o niej- KOBIETA RED BULL. Autorka takich książek jak „Networking w karierze”, „Nowe zasady skutecznej kariery” „4 role lidera” oraz „52 Nawyki szczęściarzy”.

Elżbieta Trypka

DR N. MED. ELŻBIETA TRYPKA

Adiunkt w Katedrze i Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista z zakresu psychiatrii. Współzałożycielka i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. Zajmuje się głownie chorobami neurozwyrodnieniowymi OUN, możliwościami wczesnego diagnozowania oraz istniejącymi zaburzeniami biochemicznymi w przebiegu choroby Alzheimera.
Autorka publikacji Przywrócić radość życia – Jak skutecznie radzić sobie z depresją oraz niezwykle przydatnych książek „Ponad-Czasowa Pamięć-Jak zatrzymać młodość umysłu i radzić sobie z zaburzeniami pamięci u osób starszych” oraz „Metody rehabilitacji osób z zaburzeniami poznawczymi”. Zdrowe osoby starsze mają takie same możliwości nauki nowych rzeczy jak młodzi, chociaż trzeba przyznać, że potrzebują nieco więcej czasu na nauczenie się nowych rzeczy. Zachowanie sprawności umysłu zależy głownie od nas samych, a wiek nie musi nas ograniczać.

Tomasz Kryszczynski

TOMASZ KRYSZCZYŃSKI

Psycholog, trener, nauczyciel mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu. Należy do pierwszej grupy certyfikowanych nauczycieli MBSR w Polsce i jednym z kilku certyfikowanych nauczycieli MBCT – programu ukierunkowanego na profilaktykę nawrotów depresji, w naszym kraju. Autor wielu autorskich programów szkoleniowych. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami.
Prowadził zajęcia poświęcone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz grupach komercyjnych. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR i MBCT zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.
Przygotowywał i realizował procesy rozwojowe dla pracowników takich organizacji jak m.in. AIG, Avon, Cadburry, Faurecia, Kraft, Panalpina, Santander, SCA, Wedel, Volvo i wielu innych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności, jest zapraszany do prowadzenia spotkań i udziału w różnego rodzaju zdarzeniach poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Nowych Horyzontach, Narodowym Forum Muzyki czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
Autor książki „Wgląd. Buddyzm Tajlandia Ludzie.”

Agnieszka Czerkawska

AGNIESZKA CZERKAWSKA

Praktyk psychologii pozytywnej, Konsultant ds. wellbeing, Happiness Coach, lider, przedsiębiorca.
Pasjonatka i propagatorka psychologii pozytywnej jako nauki o siłach charakteru i potencjale człowieka, dobrostanie (wellbeingu), pozytywności oraz szczęściu.
Wspiera firmy w budowaniu programów wellbeingu pracowników oraz wdrażaniu kultury wellbeingu do organizacji w oparciu m.in. o psychologię pozytywną.
Kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce STUDIÓW PODYPLOMOWYCH WELLBEING W ORGANIZACJI, realizowanych wraz z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu.
Pomysłodawca, współorganizator i koordynator konferencji WELLBEING W ORGANIZACJI oraz WELLBEING W PRAKTYCE, poświęconych dobrostanowi psychofizycznemu pracowników.
Absolwentka studiów w zakresie psychologii pozytywnej – program rekomendowany przez ojca psychologii pozytywnej Prof. Martina Seligmana z University of Pennsylvania oraz Studiów Zawodowych Coachingu.
Od 2008 roku związana z biznesem. Jako Prezes zarządu firmy consultingowej EuroCertus – Fundusze unijne, Consulting, Szkolenia, pomaga i wspiera firmy oraz ich właścicieli w rozwoju biznesu i rozwoju osobistym.
Doradzała ponad 500 firmom i instytucjom, zrealizowała skutecznie ze swoimi klientami kilkaset projektów rozwojowych i inwestycyjnych, największy z projektów na 500 mln. zł.
Prowadzi również firmy Czerkawscy Consulting Szkolenia sp. z o.o oraz Happiness Agnieszka Czerkawska.
Autorka artykułów o tematyce dobrostanu (wellbeingu), szczęścia, zastosowania psychologii pozytywnej w praktyce oraz redukcji stresu w oparciu o uważność.
Mówi, że jest szczęściarą z wyboru. Ceniona za entuzjazm, pasję do realizacji projektów, w które się angażuje oraz pozytywną energię, którą zaraża innych.

Katarzyna Kulig-Moskwa

MODERATOR PANELU: DR KATARZYNA KULIG-MOSKWA

Doktor nauk ekonomicznych (specjalizacja zarządzanie). Adiunkt w Instytucie Zarządzania i Marketingu oraz kierownik zespołu zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Praktyk i badacz w obszarze zagadnień z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, CSR. Doświadczenie w pracy w zespołach projektowych oraz jako konsultant ds. zarządzania. Trener biznesu oraz wykładowca na studiach pierwszego, drugiego stopnia oraz podyplomowych. Naukowo zajmuje się zagadnieniami CSR w obszarze miejsca pracy oraz rozwojem pracowników. Na co dzień współpracuje z firmami w zakresie programów dydaktycznych i konsultingowych. Autor wielu artykułów branżowych oraz współautor ostatnio wydanej książki HR Business Partner. Praktyczne rozwiązania budowania wysoko efektywnych organizacji
Lider Polskiego Stowarzyszenia HR Busines Partner – oddział wrocławski.

Jerzy Porabik

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ: JERZY PORABIK

Jerzy Porabik – Trener, menadżer z współtwórca programów szkoleniowych i rozwojowych dla kilkunastu tysięcy pracowników jednej z największych sieci detalicznej w Polsce. Wielki entuzjasta idei Customer Experience w organizacjach oraz budowania długotrwałych relacji z Klientami zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi poprzez nieszablonowe podejście do budowania innowacyjnych systemów motywacyjnych. Akredytowany konsultant Insights Discovery oraz ekspert w dziedzinie komunikacji i wystąpień publicznych. Twórca nowatorskiego podejścia do sprzedaży. Absolwent pierwszej w Polsce Influence Speaker Akademy TOP GUN by Krzysztof Hillar oraz praktyk biznesowych wystąpień publicznych. Inspirator, skłaniający do refleksji i do dokonywania zmian oraz przełamywanie swoich granic i ograniczeń.

UCZESTNICY PANELU DYSKUSYJNEGO:

Wojciech Eichelberger, Tomasz Kryszczyński oraz:

Barbara Wawrzynek

Barbara Wawrzynek

Praktyk i pasjonat wdrażania oraz zarządzania wellbeingiem strategicznym w środowisku biznesowym. Od lat buduje świadomość liderów oraz HR w kreowaniu kultury wellbeing na poziomie indywidualnym, zespołowym oraz organizacyjnym.

Posiada na swoim koncie 10-letnie doświadczenie jako EMEA trener biznesu oraz konsultant w zakresie: wellbeing, zaangażowanie, przywództwo, skuteczna komunikacja, myślenie strategiczne, modelowanie zachowań/kreowanie nawyków.
Na swojej ścieżce zawodowej odpowiedzialna za budowanie i zarządzanie strategią rozwojową dla 500+ organizacji w sektorze SSC oraz zarządzanie projektami zaangażowania oraz budowania kompetencji liderskich w Europie.

Wykładowca studiów podyplomowych Wellbeing w organizacji realizowanych przez WSB we Wrocławiu.

Kalina Pasternak

Kalina Pasternak, Retain Lead, Objectivity

Przez 7 lat zdobywała doświadczenie w rekrutacji, Employer Brandingu, szkoleniach i rozwoju pracowników w korporacji. Od 3 lat pracuje w Objectivity, obecnie na stanowisku Retain Lead. Z fascynacją odkrywa świat nowych rozwiązań związanych z zarządzaniem organizacjami i reagowaniem na szybko zmieniające się środowisko.

Małgorzata Czernecka

Małgorzata Czernecka

Prezes Zarządu Human Power. Psycholog, trener, manager. Od ponad 10 lat specjalizuje się w obszarze nowoczesnych systemów rozwoju pracowników oraz podnoszenia ich efektywności i skuteczności działania. Specjalistka w obszarze zarządzania energią pracowników, budowania nowych nawyków sprzyjających podnoszeniu skuteczności i efektywności działania pracowników dużych organizacji, work-life blend oraz psycho-immunologii.

Pomysłodawca programów szkoleniowych Human Power z zakresu podnoszenia skuteczności i efektywności działania poprzez zarządzanie własną energią, łączących wiedzę z obszaru psychologii, neurobiologii, medycyny sportowej i dietetyki. Jest autorką licznych publikacji m.in. w Harvard Business Review Polska, Personel i Zarządzanie i Personel Plus oraz prelegentem na konferencjach branżowych na terenie Polski. Jest pomysłodawcą badania „Praca, moc, energia w polskich firmach. Sześć obszarów, które wpływają na efektywność organizacji” oraz idei tworzenia Organizacji Pełnych Energii.

Program

08:30 Rejestracja uczestników, poranna kawa/networking
09:00 Otwarcie konferencji

09:20 Sesja inspiracji - Prelegent – Agnieszka Czerkawska

Moc pozytywności i wellbeingu

09:35 Sesja dobrych praktyk - Prelegent - Elżbieta Trypka

Wellbeing szarych komórek – czyli jak zatrzymać młodość umysłu

10:05 Sesja dobrych praktyk - Prelegent - Tomasz Kryszczyński

Redukcja stresu i profilaktyka depresji oparta o Mindfulness
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa/networking

11:00 WELLBEING INDEX CONTROL™

Prezentacja narzędzia diagnostycznego do badania wellbeingu

11:20 Sesja inspiracji - Prelegent - Beata Kapcewicz

Love Brand – firma, którą pokochają pracownicy

11:50 Sesja inspiracji - Prelegent – Ewa Foley

Najpierw rzeczy najważniejsze….
12:20 – 13:00 Przerwa kawowa/networking

13: 00 Sesja dobrych praktyk - Wojciech Eichelberger

Jak móc więcej, dłużej, lepiej i mniejszym kosztem.
14:15 - 14:30 Sesja pytań i odpowiedzi po prelekcji
14:30 – 15:00 Przerwa kawowa/networking
16:00- 16:30 Sesja pytań i odpowiedzi
16:30 Zakończenie konferencji i losowanie nagród

Organizatorzy

Agnieszka Czerkawska
WSB

Partner główny

CCS

Partnerzy

Punkt Rehabilitacji
Starlit
Happiness
Office Offsite
BoConcept
GW Krakowska31
xline
EQA
Zinia
vapiano
Lewitacja
Smaki Naszej Ziemi
lyrevo
woda źrodlana BONART
oryginalny sok

Partnerzy wspierający

izba coachingu
ICF
ZIG
Dolnośląska Izba Gospodarcza
OKAP Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

Patroni medialni

personel i zarządzanie
personel plus
hr polska
strefa biznesu
gazeta wrocławska
echo24
wroclife
tuwrocław.com

Podziękowania

SentiNode IT dla firm
KRZYSZTOF PAUCH
Yope
Fargofilm
Karina Sęp
Teatr Capitol
Laura Kalbrun Progressio
Vinci Power Nap

CHCESZ ZOSTAĆ PARTNEREM KONFERENCJI ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z KOORDYNATOREM

KOORDYNATOR KONFERENCJI WELLBEING W PRAKTYCE

AGNIESZKA CZERKAWSKA
Agnieszka Czerkawska